הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
 
 

כך תפעלו בחכמה כשהמחשב בצרה

אין כמעט מחשב שאינו זקוק מדי פעם לאשפוז לצורך תיקון, ולכן גם מק אינו יוצא מהכלל בעניין זה. עם זאת, בדיוק כמו לדרבי, למק המפונק יש חוקים משלו, ולכן יש לזכור את הכלל הבסיסי ביותר במחשבים בכלל ובתיקון מק בפרט – אל תנסו את זה לבד בבית.

 | 27/09/2016
facebook share
Twitter
תיקון מק במרכז (צילום: אופיר)

מציאת טכנאי מק או מעבדה מורשית שילוו אתכם לכל אורך שנות החיים של המחשב שלכם היא חיונית מאוד, משום שבכל תקלה כלשהי או תהייה אם אתם נוהגים נכון רצוי שיהיה לכם את מי לשאול, רצוי לפני שקורה משהו אקוטי. החזיקו לידכם טלפונים של אנשי שירות ומעבדות באזור מגוריכם המורשים לתקן מק, זוהי העצה הראשונה.

 

מה לבדוק במק ואיך?

ראשית, אם קורית תקלה והמק שלכם אינו עובד כרגיל, תצטרכו להבין אם מדובר בתקלת חומרה או תוכנה, ואנשי המק מפרסמים רשימות מפורטות למדי איך מבינים מהי הבעיה. כך גם תדעו איך להציג אותה בפני אנשי השירות שתתקשרו אליהם. תיקון מק מקצועי מתחיל באבחון נכון והגדרת הבעיה, ואיש מקצוע שאינו מצליח לעשות זאת אינו איש השירות שלכם.

אפיון תקלה במק כצעד ראשון

האם המק שלכם נדלק כלל, משום שאם לא זה סימן שיש בעיית חיבור לחשמל ובכל מקרה תצטרכו לשלוח למעבדה. ספק הכוח, לוח הבקרה, שנאי או כוח ראשי, גם בנייח וגם בנייד, זה סימן שיש בעיה שרק טכנאי יכול להתמודד עם תיקון מק בשלב זה. אם ניתקתם וחיברתם וניסיתם כמה פעמים ללחוץ על כפתור ולא עבד בכל זאת, ישר למעבדה. לא לפתוח לבד.

מה יעשה טכנאי מעבדה שיקבל את המק שלכם?

ראשית, הוא ינסה לאפס את המחשב שלכם כצעד ראשון כדי לחסוך לכם את הכסף של תיקון מק אם לא צריך את זה. זוהי פעולה שרק הוא יכול לבצע והאיפוס משפיע על כל מערכת אספקת החשמל, הקירור, משטח העכבר ועוד, משום שתקלות כאלה קורות לעתים בגלל שיבוש בזיכרון המחשב שמסרב לאתחל את המערכת וגורם לתקלות נוספות שאתם נתקלים בהן. רק אם זה לא עובד ממשיכים הלאה לתיקון המק.

תקלות שונות ברכיבי המק

במקרים שבהם ברור שיש תקלות ברכיבים של המק גם אז קחו אותו ישירות למעבדה משום שאם צריך להחליף אותם, עדיף שרק וטכנאי מורשה יוכל לעשות זאת, עם חלפים ואבזרים מורשים של מק. מקלדת בעייתית ותקועה, עכבר, מסך, כרטיסי מסך, תקלות ייצור שמאפיינות מחשבים מסוימים של מק ברחבי העולם, כל אלה מוכרות למעבדות והן היחידות שיכולות לטפל בתיקון המק הזה.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "כך תפעלו בחכמה כשהמחשב בצרה"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

הנתיב המהיר עמוד
הנתיב המהיר עמוד