הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
 
 

לימודים משלימים לתארים ולימודי תעודה – מה זה בכלל?

השלמתם את הלימודים האקדמיים, קיבלתם את התואר המיוחל ועכשיו הגיע הזמן להתחיל לעבוד ולגזור את הקופון. השאלה היא מה עושים עם התואר לא ממש מספיק, או אם החלטתם לעשות הסבת מקצוע אבל ממש לא בא לכם לחזור לספסל הלימודים לתואר אקדמי נוסף. הנה כמה רעיונות.

לימודים משלימים לתארים ולימודי תעודה (צילום: אלי פרידמן)

השלמתם את הלימודים האקדמיים, קיבלתם את התואר המיוחל ועכשיו הגיע הזמן להתחיל לעבוד ולגזור את הקופון. השאלה היא מה עושים עם התואר לא ממש מספיק, או אם החלטתם לעשות הסבת מקצוע אבל ממש לא בא לכם לחזור לספסל הלימודים לתואר אקדמי נוסף. הנה כמה רעיונות.

 תעודת הוראה – מסלול לבעלי תואר

אם יש לכם תואר ראשון ביד, וזה לא משנה אם מדובר בתואר בסוציולוגיה, כלכלה או ספרות, אתם בהחלט יכולים לבצע הסבה – ולהפוך למורים מן השורה. המסלול הזה נחשב לאטרקטיבי עבור לא מעט אקדמאיים, בין אם הם עושים את צעדיהם הראשונים בשוק העבודה לאחר התואר, ובין אם הם מחפשים קריירה שניה בגיל קצת יותר מאוחר. היתרון בדרך הזו פשוט: במקום תואר בחינוך שיימשך שלוש שנים (במקרה הטוב) אתם נכנסים למסלול מקוצר של שנה אחת, בדרך כלל. רק זכרו שתצטרכו לעבור גם סטאז’, כמובן.

 לימודי תעודה במגוון נושאים

לצד תעודת ההוראה יש מסלולים נוספים למי שמחפש לימודי תעודה ולא בהכרח לימודים אקדמיים ממושכים שבסופם תואר אקדמי כזה או אחר. היתרון המרכזי של לימודי תעודה הוא שהם ממוקדים מאוד בתחום שאליו אתם מעוניינים להיכנס, ושבו אתם רוצים להשתלב. כך אתם יכולים למצוא את עצמכם לומדים רפואה הוליסטית אם זה מה שבאמת מושך אתכם, ללמוד תחום טכנולוגי מסוים או לבחור בכל כיוון אחר שעולה על דעתכם (ויש עבורו מסגרת לימודים מתאימה).

 טיפ לפני שמתחילים

ההחלטה להוסיף לתואר האקדמי שלכם גם לימודי תעודה היא החלטה מצוינת שיכולה לשפר את סיכויי ההצלחה שלכם בעתיד, אבל לפני שאתם יוצאים לדרך כדאי לבדוק היטב איפה אתם עומדים ללמוד. אם אתם מתכננים להוציא תעודת הוראה, למשל, רצוי לבחור במוסד לימודים מוכר שמציע תכנית לימודים איכותית וטובה. אפשר תמיד לבדוק את השוק ולגלות מה מעמדו של מוסד הלימודים שלכם, ואיך הוא נתפס. גם סגל המרצים הוא שיקול חשוב לא פחות, בהנחה שאתם רוצים לקבל כלים תיאורטיים ופרקטיים מבעלי הידע והניסיון, אלה שיכולים לתת לכם כלים יעילים ונכונים להמשך הקריירה.

 בודקים דרישות

עוד טיפ אחד קטן: בדקו מראש את רשימת הדרישות. לימודי תעודה עשויים לחייב ידע מוקדם בנושא כלשהו (בוודאי אם אתם מתכננים להוציא תעודת הוראה). אם אתם צפויים לבצע השלמה שתדרוש מכם זמן נוסף, רצוי לדעת על כך מראש, לפני שתחליטו על שינוי גדול בקריירה, והרבה לפני שתתפטרו ממקום העבודה הנוכחי לטובת החלום הגדול.

מידע נוסף לגבי מסלולי לימודי תעודה במכללת אורנים תמצאו כאן.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "לימודים משלימים לתארים ולימודי תעודה – מה זה בכלל?"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד
הנתיב המהיר עמוד