הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
 
 

הסתיו הגיע באופן רשמי, וגם היורה / איציק הליצן

שלום ילדים הסתיו הגיע באופן רשמי, וגם היורה הגשמים הראשונים כבר ירדו, שעון החורף מתחיל השבוע , החושך מתחיל מוקדם בערב, הרוחות נושבות וגם יש עננים בשמיים, פרח החצב אשר מבשר את בואו של הסתיו כבר פורח

איציק הליצן (צילום: איציק הליצן)

דברים מהלב: שלום ילדים הסתיו הגיע באופן רשמי, וגם היורה הגשמים הראשונים כבר ירדו, שעון החורף מתחיל השבוע , החושך מתחיל מוקדם בערב, הרוחות נושבות וגם יש עננים בשמיים, פרח החצב אשר מבשר את בואו של הסתיו כבר פורח, וניתן לראות אותו ארוך ולבן ברחבי הארץ בצידי הדרכים, אך אני מזכיר לכם שמותר לראות אך אסור  לקטוף, מקומו של החצב הוא בטבע, ולא באגרטל שבבית. הסתיו הוא אחד מארבעת עונות השנה שמציין את המעבר מקיץ לחורף. הסתיו היא עונה שבא את  רוב הגידולים החקלאים אוספים, יש שלכת במהלכה העצים משירים את עליהם, מזג האוויר גם קריר ושומעים המון התעטשויות אז צריכים לשמור על עצמנו, ולא להיות גיבורים. צריך להתלבש בהתאם ולא להתבייש ללבוש ארוך וגם סווצ’ר. אם צריך את הסנדלים, נחליף לנעלים וגרביים מחממות ,כי צריך לשמור על חום הגוף, שלנו במיוחד ביציאה ממקום חם למקום קריר יותר.

בקיצור מזג האוויר מאוד מטעה בתקופה הזאת יש ימים חמים עם שמש חמה מאוד, ויש ימים מאוד קרים למרות השמש וזה קורה בעיקר בגלל זרמי האוויר המגיעים אלינו ממזרח, או מערב או צפון, או מדרום וזה כמובן משפיע על הים, ומזיז אותו בהתאם. בשבת האחרונה אחרי תוכנית הרדיו שלי נסעתי לים והוא היה גבוהה ודגל אדום שהונף על תחנות ההצלה ומצילים שמזהירים לא להיכנס לים כי הוא מסוכן ,יש בו זרמים חזקים וגלים גבוהים וחזקים. הים בתקופה הזאת מאוד מסוכן לרחצה למרות שבחופי תל אביב יש 5 תחנות הצלה שפועלות במהלך כל השנה ובתקופה הזאת כל יום בין השעות 7.00-14.00 וזה באהבה לכל אוהבי הים כמוני. סתיו נעים וחמים לכולנו שלכם איציק הליצן.

 פינת המעשה הטוב :

השבוע אספר לכם על חמש חברות תלמידות כחתה ו’ מפתח תקווה: אביב, נופר, סיוון , טליה, ואסנת. שפגשתי השבוע בבית חולים שניידר . כשהם הכינו עבודות יצירה, במהלך חג הסוכות ,ובאו לחלק אותם לילדים מאושפזים בבית החולים. וגם הרבה חטיפים ועוגות שכיבדו את ההורים. זה מחמם את הלב כל פעם מחדש לראות את הילדים הנפלאים שיש לנו במדינה .. כל הכבוד להם..

 פינת המכתבים :

שאלה: לאיציק הליצן שלום קוראים לי נטע ואני לומדת בכיתה ד יש לי שיער ארוך ולפני שבוע הלכתי לבקר חברה בבית וכל הלילה לא ישנתי כי הראש גירד לי כל הזמן  כשאימא שלי בדקה את הראש שלי היא מצאה המון כינים בשיער שלי אני מאוד כועסת על החברה שלי ואני לא רוצה לבקר אצלה יותר בבית אמא שלי אומרת שזה לא יפה כי יכול להיות שאני נדבקתי במקום אחר אני בטוחה שזה מאחותה ששיחקה איתנו ואני לא יודעת מה לעשות אם לספר לה או לא מה אתה חושב אותי זה מאוד מרגיז תענה לי דחוף נטע.

 תשובה: לנטע החמודה לי אין את הבעיה הזאת כי לי יש קרחת על הראש ....אבל לגביי השאלה שלך אני חושב שלמי שיש שיער ארוך צריך לקחת בחשבון הידבקות בכינים וכינים יכולים להגיע בכל מקום ואולי נדבקת בבית הספר או בקניון או אפילו במעלית בכל מקרה אני מציעה לך לספר לחברה שלך שנדבקת בכינים וכדאי שהיא ואחותה יעשו גם בדיקה וכך תצאי מהעניין  יפה .להידבק בכינים זה לא נעים אבל כיום יש המון תכשירים לטיפול בבעיה וגם במניעה נגד תמיד היו כינים ואני מאמין שיהיו עוד הרבה שנים אבל צריך להישמר ולהיזהר אם משהו מציק צריך לדבר עליו ולכם אני מציע לך לדבר עם החברה שלך ולהמשיך הלאה שלך איציק הליצן.

 

ההמלצה השבועית :

ספר ילדים חדש  "העצלן שלא רצה להיות מלך"  בהוצאת קרן שכתב גיא פינקלשטיין..

איך זה להיוולד עצלן לא-עצלן? סיוט, אם תשאלו את נום. במיוחד כשאתה נסיך ממלכת העצלנים, ומצפים ממך להוות דוגמה ומופת לחוסר מעש. אוף! כל שיר שאתה כותב, כל בגד שאתה תופר בהנאה, כל שחיית בוקר באגם – הכל בושה וחרפה! אז מה עושים? מוצאים חבר, בורחים אתו אל המדבר, ומשם יוצאים למסע מופלא על פני שש ארצות שכל אחת מהן מוזרה מקודמתה, ובכל אחת מהן אתגר.

אילו אוצרות מגלים עמוק בתוך הנפש במהלך המסע? ואיך חוזרים, אם בכלל? בשביל לדעת את התשובות, תצטרכו לעבור עם נום וחופרחופרחופר את כל הדרך. מומלץ בחום. איציק הליצן..

 

הבדיחה השבועית:

 

נאשם אחד עמד מול שופט.

שאל השופט: "למה גנבת את הסכו"ם?

ענה הנאשם: "אדוני השופט, אני נשמע לך שזה היה חד פעמי!".

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "הסתיו הגיע באופן רשמי, וגם היורה / איציק הליצן"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד
הנתיב המהיר עמוד