הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
 
 

הסודות של גדעון רז

גדעון רז מירושלים מנהיג קבוצת תמיכהלמבוגרים מאזור ירושלים,שכמוהו  עברו בילדותם התעללות נפשית ופיזית, ומגלה כיצד הטיפולים הייחודיים  שלו מסייעים פעמים רבות למטופלים עם בעיות רפואיות שונות מרחבי הארץ

 | 16/09/2017
facebook share
Twitter
גדעון רז בקליניקה (צילום: תמונה פרטית)

בגיל 18 עזב את הבית גדעון רז, הבן הבכור במשפחה יהודית ניו-יורקית בת ארבעה ילדים. לישראל הוא עלה שנה לאחר מכן בהשראת הסטנדאפיסט האמריקני לני ברוס. זיכרונות הילדות הקשה בניו יורק צצו במהלך סדנה להעצמה עצמית – לאחר טיפולים פסיכולוגיים רבים שעבר. הוא נזכר בטלטולים הקשים שעבר על ידי אימו כשהיה תינוק. הוא מספר שלאחר שנפסקו הטלטולים, החלו התעללות רגשית ואלימות קשה של אמו כלפיו. כך למשל, אם לא רצה לאכול את האוכל שהכינה לו, כעונש לא קיבל ארוחה ואותו אוכל אף הוגש לו כמה פעמים – אפילו במשך שלושה ימים ברציפות. הוא זוכר היטב שהוא ושתי אחיותיו קיבלומאימו וגם מאביו עונשים פיזיים כמו מכות עם מקל, "וזה לגמרי לא היה משנה מה עשינו או לא עשינו. המכות היו עם מקל, עם היד או עם הצביטות, ומלוות ב’הצדקה’ היהודית: ’חושך שבטו שונא בנו’. זה נפסק בגיל 16, כאשר התחלתי לעבוד מחוץ לבית והייתי חוזר הביתה בשעות מאוחרות".

בהמשך נבדק רז על ידי כירופרקט, שאבחן שהגב העליון שלו מתאים לאדם שעבר טלטולים בצעירותו, שבעקבותיהם נגרם לו נזק ניורולוגי. רז: "רוב האנשים שעוברים טלטולים כאלה לא שורדים אותם או שסובלים מנזק מוחי חמור. הבעיה הרפואית היא שאיני מסוגל לתרגם משפה אחת לשפה שנייה – למרות שאין לי בעיה לקרוא ולדבר באנגלית וגם בעברית". בשנים האחרונות הוא מנהיג קבוצת תמיכה של גברים ונשים שעברו בילדותם התעללות פיזית והתעללות מינית – על ידי קרובי משפחה ועל ידי אנשים אחרים, ומדי שבועיים הם נפגשים אצלו בבית שבשכונת עיר גנים בירושלים,במטרה לתת חיזוק הדדי לחבריהקבוצה.

רז למד רבות מספרים ומהרצאות של ד"ר מג’יד עלי, רופא פקיסטני אמריקני, הרואה בכל מחלה כנגרמת משיבוש במערכת המטבוליזם של החמצן בגוף האדם. בגיל 19, כשהתכונן לעזוב את ארצות הברית ולעלות לישראל, החל לסבול מפזילה, שהחריפה והייתה מלווה בכאב ראש ובבחילות. הרופאים בארצות הברית וגם בישראל אמרו לו שהכל בסדר אצלו. מי שסייע לו לטפל בפזילה היה אופטימטריסט התנהגותי, שבזמנו היה היחיד בארץ. בשנת 1982, כאשר למד רז מזרחנות בגבעת חביבה, הפזילה חזרה שוב ואז הוא הגיע למסקנה שהוא חייב לעשות שינוי משמעותי נוסף בחייו.

במשך 17 שנה התגוררו גדעון רז, אשתו נעמי וילדיהם לוטן ותמנע בקיבוץ שמרת, אך בעקבות מקרה האונס שזעזע את המדינה לפני כ-30 שנה, שבמהלכו חבורת נערים אנסו במשך כמה ימים נערה בת 14 וחצי, החליט רז שאינו מסוגל להמשיך להתגורר במקום. "הכרתי שלושה מהנערים, ומאוד זעזע אותי כיצד בזמנו הקיבוץ בא להגן קודם כל על הבנים ולא על הנאנסת שהייתה ילדת חוץ", הוא אומר.

בשנת 1993 למד רז לטפל בשיטת הביו-תהודה בעזרת מכשיר מיוחד בשם: ’ביקום’. שיטת טיפול זו משיגה תוצאות מצוינות במקרים בהם הרפואה הקונבנציונאלית לא מספקת מענה הולם במקרים כמו: אלרגיות, הפרעות הורמונליות (תסמונת קדם ווסתית, גיל המעבר – מנופואזה), חולשה, כאבים, סטרס, מחלות סרטן למיניהן ומחלות אוטואימוניות. בקליניקה שלו הוא מטפל באמצעות המכשור הרפואי המיוחד במגוון רחב של תסמונות ובעיות – בגוף ובנפש, האופייניות למחלות העת החדשה: תינוקות – אלרגיות, בעיות עיכול והתקפות ויראליות, תינוקות בגילאי יומיים עד בני נוער בגילאי 15: אלרגיות, בעיות עיכול, אסטמה, תמיכה לבעיות קשב והתפתחות (PDD, ADD/ADHD), אוטיזם ומחלות ויראליות שונות והרטבה לילית, ומבוגרים: השמנה, דלקות שונות (כולל בדרכי השתן, בעיכול ובגרון), אלרגיות, מגרנות, חולשה ועייפות, תמיכה במחלות אוטו-אימוניות, מחלות ויראליות, הפרעות הורמונליות, בעיות פריון, התמכרויות, בעיות ריכוז וזיכרון, בעיות תקשורת ומיקוד, חרדות ומתחים, ותמיכה בחולי סרטן על כל סוגיו.

 

 

בשנת 2005 החליט אחד ממטופליו של רז לממן עבורו את רכישת הציוד היקר שנמצא בקליניקה בירושלים בעלות של יותר מ-6,000 דולר, הסאונה – כולל מקלחת וסאונת אוזון – היא טיפול ייחודי המשלב בין אדים ואוזון, שרז הוא אחד המטפלים הבודדים בישראל שמעבירים אותו. הוא מיישם בהצלחה רבה בקליניקת "רזי הבריאות" שיטות וטכניקות טיפול מתקדמות ביותר, המסייעות לשפר את איכות חייהם של מטופליו, להקל על תסמינים רפואיים שונים שמסבים להם סבל. בסאונת האוזון נעשה שימוש באוזון – גז נטול צבע, בעל שלושה אטומי חמצן שנחשב לאחד מחומרי החיטוי החזקים ביותרבטבע. כשהאוזון חודר למערכת הלימפטית, הוא מספק חמצן למקומות בהם יש חוסר. מחסור זה בחמצן באיברי הגוף מוביל להצטברות רעלנים וגורם להיחלשות המערכת החיסונית ולהתפתחויות של מחלות ותחלואים שונים. בטיפול בסאונת האוזון יושב המטופל בתוך תא אדים כשראשו בחוץ. אל תא הסאונה מוחדר אוזון במינון מבוקר למשך כ-30 דקות. לאחר הטיפול מדווחים המטופלים כי הם חשים רעננים ונמרצים יותר ועורם נראה בריא ויפה יותר.

רז מספר כי מאז 2005 מגיעים אליו יותר ויותר מטופלים, הסובלים ממחלות העת המודרנית ובהן מחלת הליים – מחלה זיהומית, רב מערכתית הנגרמת על ידי לקט חיידקים ומועברת באמצעות נשיכת קרציית ’אקסודוס’, באמצעות עקיצה של חרקים וגם בקיום יחסי מין והיא פוגעת במערכות רבות, לעתים קרובות במערכת עצבים ויכולה להיות מלווה בלמעלה מ-600 מחלות. הוא אף המציא שם עברי למחלה: דרמ"ה – דלקת רב מערכתית המשכית. אבחון המחלה נעשה באמצעות מכשיר הביקום עם תוכנה ייחודית למערכת. 30 מטופלים, שהיו להם ספקות לגבי תוצאת האבחון באמצעות המכשיר, שלחו דגימת דם לבדיקות במעבדות בארצות הברית או בגרמניה, וקיבלו תשובה חיובית למחלת הליים– דבר שמעיד על האמינות הגבוהה של המכשיר.

בשנת 2007 נסע רז לארצות הברית על מנת ללמוד את רזי הטיפול במחלת הליים אצל ד"ר דיטריך קלינגהרדט, רופא עם דוקטורט בפסיכולוגיה ומומחה בעל שם עולמי בטיפול במחלת הליים. בתום ההשתלמות חזר לישראל והמשיך לערוך מחקרים קליניים בנוגע למחלת הליים. הוא גם פיתח יחד עם קולגה אמצעי אבחון וטיפול להגברת הדיוק והיעילות הטיפולית. הניסיון הרב שרכש עם השנים בטיפולים של מחלות העידן המודרני (כמו עייפות כרונית, פיברומיאלגיה, אוטיזם וסרטן), והשימוש בטכניקות מתקדמות (כמו EFT, ביו-רזוננס, ביקום, רפואת תדרים) והטיפול האישי והמדויק, הפכו את רזי הבריאות לקליניקה הוליסטית חשובה עבור אנשים רבים ש’נפלו’ בין הכיסאות, לאחר שלא מצאו מענה טיפולי ברפואה הקונבנציונאלית. רז: "תמיד הגיעו אליי לקליניקה מקרים קשים של פציינטים שעברו מרופא לרופא וממטפל למטפל עד שהגיעו אליי. לא תמיד הייתי ממהר לפתור את הבעיה אבל התעקשתי לפתור אותה. בשנת 2003 הגיעו אליי שלוש נשים עם עייפות כרונית, והן נראו כאילו שלושתן חלו בשפעת. בבדיקה הן נראו בריאות לחלוטין, אבל נאלצתי לעשות עבודת ’בלשות’ ולאחר שהתחלתי לבדוק אותן גיליתי לראשונה את מחלת הליים".

רז מסביר כי "מערכת הבריאות מאוד ספקטית לגבי התוצאות שהמטופלים שלי מקבלים הודות לטיפולים  אצלי בקליניקה. נשים הרבה יותר פתוחות לטיפול אצלי וגם יש רופאים בכירים שהגיעו ושמגיעים אליילטיפולים. רוב הרופאים יודעים שאינם מבינים הכל ורופא שאכפת לו צריך להגיע לבדוק פרספקטיבות נוספות על התחלואה, שעשויות להיות יעילות במקרים רבים".

 

 
 
פורום1זול
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "הסודות של גדעון רז"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

לשכת המסחר מודיעין
הנתיב המהיר עמוד