הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
 
 

מפת החינוך: ראשון לציון בצמרת הערים הגדולות

תוצאות המיצ”ב והבגרות קבעו מדד 68 לראשון לציון * נתון שמציב את העיר בצמרת הערים המצטיינות * הממוצע הארצי עומד על מדד 55 * לאחרונה אישרה העירייה את התקציב השנתי ובו גידול נוסף של 27.5 מיליון ¤ בחינוך

תלמידים לומדים מתמטיקה (צילום: עיריית ראשון – דוברות)

ההשקעה בחינוך מתבטאת בתוצאות. השבוע פורסם מדד המשקלל את הישגי התלמידים במקצועות הליבה בבחינות המיצ"ב ובחינות הבגרות. מהנתונים עולה כי ראשון לציון ניצבת במקום השלישי מבין 14 הערים הגדולות בישראל עם מדד 68 כאשר המדד הארצי, של כלל הרשויות בישראל עם למעלה מ-4,500 תלמידים, עומד על 55 בלבד. אתר מדלן שפרסם את הנתונים, פרסם גם נתונים לגבי כל בית ספר בכל יישוב.  ניתן לראות את התפלגות הציונים, ההישגים וגם את נתוני אקלים בית הספר, עליו נשאלים התלמידים בבחינות המיצ"ב. מדובר בגושפנקא נוספת לזינוק של ראשון לציון בתחום החינוך. בין היתר אחוז הזכאות לבגרות שזינק ביותר מ-15% בתשע שנים. נתון שמציב את ראשון לציון במקום הראשון מבין הערים הגדולות. גם מן העבר השני, בתחום הנשירה, מערכת החינוך בראשון לציון נלחמה על כל תלמיד והעיר ניצבת כיום על אחוז הנשירה הנמוך ביותר מבין הערים הגדולות העומד על 0.65% בלבד. לכך ניתן להוסיף את הזינוק בכמות התלמידים שנגשו לחמש יחידות מתמטיקה. בשנה האחרונה 25% מתלמידי י"ב נבחנים בחמש יחידות מתמטיקה וזאת לעומת 17% בשנה שעברה.

בעירייה רואים בנתונים אלו פרי להשקעה אדירה. רק לפני מספר חודשים אישרה עיריית ראשון לציון תוספת משמעותית בהיקף 27.5 מיליון ¤ לטובת החינוך במסגרת אישור התקציב העירוני. תוספת זו מזניקה את ההשקעה בתלמיד ל- 4500 ¤ כאשר רק לפני כעשור עמדה ההשקעה לתלמיד על 1600 ש"ח בלבד.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "מפת החינוך: ראשון לציון בצמרת הערים הגדולות"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד
הנתיב המהיר עמוד