הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
 
 

המלונות החדשים שנפתחו השנה בבירה

עד 2021 יגדל מספר חדרי הלינה בירושלים במעל ל-40 אחוזים, תוספת של 4,349 חדרים

 | 27/10/2017
facebook share
Twitter
סיור בין המלונות החדשים שנפתחו השנה בבירה

מצוידים בנתונים אודות שיעור תפוסת חדרים גבוה במיוחד ותוך שילוב ידיים של כל הגורמים הממשלתיים, העירוניים והפרטיים – יצאו הבוקר שר התיירות יריב לוין וראש העיר ירושלים ניר ברקת לסיור בין שלל המלונות שפתחו השנה את שעריהם בירושלים: מלון לאונרדו סיטי של קבוצת פאתל, וילה בראון של הבעלים ויזם מלונאות ליאון אבגד, שני מלונות מרשת IBIS הבינלאומי (במרכז העיר ו-IBIS סטייל ברחוב בן יהודה) בבעלות משפחת דהוקי, יזמי מלונאות המקימים כ-500 חדרים במרכז העיר בימים אלה, ומלון היוקרה המדובר ישרוטל אוריינט שנפתח לא מכבר, ובהקמתו הושקעו כחצי מיליארד שקלים.

 התיירות בירושלים בפריחה. במהלך היום (ד’) קיימו שר התיירות יריב לוין, וראש העיר ירושלים ניר ברקת, סיור בין כעשרה בתי מלון שנפתחו השנה בבירה ומהווים חלק נכבד מאלף חדרי השינה שהתווספו בשנת 2017 לבדה לעיר. הסיור כלל מפגשים עם יזמי המלונאות העומדים מאחורי גל פתיחת בתי המלון בבירה השנה ותקיעת מזוזה במלון לאונרדו סיטי בברכת הרב הראשי של ירושלים, הרב שלמה עמאר.

 הפריחה מגיעה כשנה לאחר תקופה ביטחונית מורכבת, משום שהיא תוצר של החלטת כל הגורמים המעורבים בפיתוח התיירות בעיר – כי את ירושלים יש לפתח בתחום התיירותי בראייה ארוכת טווח, בתכניות חומש מתוקצבות מראש.

 ראש העיר, ירושלים ניר ברקת ציין, כי "ירושלים עוברת מהפכה תיירותית ותרבותית בדרך אל היעד שהצבנו ל-10 מיליון תיירים בשנה. מעל עשרה מלונות חדשים בשנה, אלפי חדרים חדשים, התפוסה המלאה והעליה המאסיבית בכמות התיירים הם הוכחה שהאסטרטגיה שלנו מוכיחה את עצמה. התיירות מביאה פיתוח כלכלי רב, יוצרת מקומות תעסוקה רבים והEBנסה לעסקים ומצעידה את ירושלים לעתיד מבטיח כלכלית"

 שר התיירות, יריב לוין: ?ענף התיירות הוא אחד ממנועי הצמיחה הכלכליים החשובים בישראל. כל מיליון תיירים שמגיעים לישראל מכניסים לקופת המדינה 5.5 מיליארד שקלים ומייצרים עשרות אלפי מקומות עבודה בכל הארץ, והכי חשוב, התיירים שמגיעים לכאן הם שגרירי ההסברה הטובים ביותר שלנו. מי שהעז להשקיע בא על שכרו, ומי שיעז- יבוא על שכרו. אנחנו במשרד התיירות מסייעים לכל מי שיצטרף לתנופה. אנחנו נראה בקרוב בישראל את התייר ה-3 מיליון השנה ונסכם את השנה, עפ?י ההיערכות בכ-3.4 מיליון תיירים, שיא של כל הזמנים ועליה של עשרות אחוזים משנים קודמות. אני משוכנע שעם שותפים כאלה ועם רוח כזאת אנחנו נגיע לגבהים חדשים מהר יותר ממה שכולם מצפים.? בינואר-יולי 2017 חלה עליה של כ-32% במספר הלינות בעיר בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד;

·         נרשמת עליה מתמדת במספר התיירים העצמאיים והצעירים המגיעים לירושלים; גידול של 16% בעת האחרונה בלינות תיירים עצמאיים ממדינות כמו אנגליה, צרפת, רוסיה, איטליה וגרמניה;

·         צפי לעלייה של מעל ל-40 אחוזים במספר חדרי הלינה בבירה בשנים הקרובות (הודות למסלול הירוק בשיתוף עיריית ירושלים): מ-2017 ועד 2021 יתווספו עוד 4,349 חדרי לינה, בהשקעה של 2.6 מיליארד שח, מרביתה מיזמים פרטיים.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "המלונות החדשים שנפתחו השנה בבירה"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

הנתיב המהיר עמוד
הנתיב המהיר עמוד